Katalog

Włączone filtry:

  Nasze sklepy

  Nasze sklepy

  www.hipermarketkosmetyczny.pl

  » Odkryj nasze sklepy

  Autoklawy kosmetyczne i medyczne 

  Proponowane przez nas w tej kategorii produkty przeznaczone są do skutecznej sterylizacji narzędzi kosmetycznych stomatologicznych  oraz medycznych. Autoklawy kosmetyczne i medyczne to urządzenia wykorzystujące wysokie ciśnienie oraz parę wodną do zabijania znajdujących się na różnego rodzaju narzędziach oraz akcesoriach bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów powodujących zakażenie oraz w konsekwencji rozwój chorób.

  Podstawą bezpieczeństwa usługi jest autoklaw klasy B. 

  Funkcjonalne autoklawy stanowią niezbędne wyposażenie m.in. gabinetu stomatologicznego, salonu kosmetycznego czy podologicznego oraz studia tatuaży. Zapewniają również właściwą sterylizację narzędzi chirurgicznych używanych w trakcie przeprowadzania operacji w placówkach medycznych. Stosowane mogą być również w zakładach przemysłowych czy laboratoriach badawczych oraz analitycznych. W naszym sklepie internetowym dostępne są różne modele urządzeń zróżnicowane pod względem rozmiarów oraz parametrów technicznych, co zapewnia szeroki wybór z możliwością dopasowania produktu do indywidualnych potrzeb.

  Nasza oferta obejmuje autoklawy o różnej pojemność od kultowego modelu 8 litrow który znalazł szczególne zastosowanie w branży Beauty. Poprzez autoklawy 12l, 18l aż do 22 litrowego najczęściej wybieranego przez stomatologów,  laryngologow oraz ginekologów. Warto nadmienić ze małe autoklawy o pojemności komory do 10 litrów nie podlegają pod nadzór UDT Urząd Dozoru Technicznego. Pojemności które wymagają takiego nadzoru otrzymują pełną niezbędną dokumentację w tym Paszport Techniczny Autoklawu z wbitym dopuszczeniem do eksploatacji przez uprawniona osobę. Rejestracja urządzenia będzie więc czystą formalnością. 

  Nasze Sterylizatory posiadają wbudowana drukarkę termiczna która w szybki sposób rejestruje proces wykonania Dekontaminacji w formie wydruku. Niektóre modele posiadaj również dodatkowy port USB który pozwala na zapis danych w formie pliku jako kopia.

  Warto zaznaczyć iż szeroki wybór zarówno pod względem wielkości komory załadunkowej Sterylizatorów parowych jaki również marek ktore znajdują się w naszej ofercie daje Państwu możliwość dobrania urządzenie zgodnie z oczekiwaniami. W naszej ofercie znajdują się autoklawy takich marek jak Is Yeson, Lafomed, Woson, Sun, Paroxmed.

  Jeśli jesteś podologiem, kosmetologiem, stomatologiem nie wiesz jaki autoklaw wybrać co należy uwzględnić przed dokonaniem zakupu zapraszamy do kontaktu z Infolinia Sterylna Polska. Oferujemy bezpłatna rzeczową pomoc przy doborze urządzenia do wykonania profesjonalnej sterylizacji w Twoim gabinecie.

  Gdzie kupić autoklaw? Zapraszamy do Naszego sklepu internetowego www.autoklawkosmetyczny.pl oraz do kontaktu z Naszymi ekspertami którzy pomogą dobrać odpowiedni autoklaw dopasowany do Twoich potrzeb. Ekspert Sterylnej Polski doradzi jakiej pojemnosci autoklaw bedzie najlepsza opcja 

  Podkategorie

  Autoklawy IS YESON

  Proces dekontaminacji polega na usunięciu z powierzchni narzędzi medycznych chirurgicznych, stomatologicznych, kosmetycznych wszelkiego rodzaju substancji szkodliwych takich jak wirusy, bakterie grzyby które zagrażają życiu lub zdrowiu. Proces ten nazywa się potocznie sterylizacją narzędzi w autoklawie. Najbardziej zaawansowane autoklawy to klasa B medyczna która pozwala na sterylizacje wszelkich grup produktowych w tym narzędzi porowatych czy wklęsłych stosowanych np. w stomatologii. Oferta autoklawów marki Yeson to odpowiedź dla wymagającego stomatologa, kosmetologa który ceni sobie jakość i niezawodność autoklawu. Yeson objęty jest 2 letnia gwarancją a jego oferta to modele 8litrowe, 12l, 18l, 22l. Model 8l oraz 12 litrowe najczęściej wybierane są przez kosmetyczki, natomiast 18 litrowy i 22 litrowy przez dentystów oraz placówki medyczne. Wszystkie Sterylizatory posiadają wbudowane drukarki do rejestracji procesu dekontaminacji. Autoklawy YESON to dwie linie 3PV Silver Line oraz najbardziej zaawansowana Autoklaw Yeson seria E Mona2. Sterylizator Premium czyli Yeson Mona2 wyposażony został dodatkowo w port USB przeznaczony do archiwizacji danych dekontaminacji / sterylizacji narzędzi w formie pliku. Jeśli planujesz zakup autoklawu? nie wiesz jaki wybrać model, jaka pojemność komory? Porozmawiaj z Naszym konsultantem Sterylna Polska.

  Autoklawy LAFOMED

  Lafomed to marka która od 20lat zapewnia sterylizatory najwyższej jakości. Zaawansowana technologia Autoklawów Lafomed sprawia iż są najczęściej wybieranymi autoklawami zarówno w stomatologii jak i  branży Beauty.

  Autoklawy SteamIT

  Autokalw SteamIT

  Autoklawy KOSMETYCZNE

  W miejscach, gdzie w trosce o dobro i zdrowie klientów lub pacjentów niezbędne jest bezwzględne przestrzeganie higieny, sterylizacja narzędzi jest koniecznością. Przeprowadzanie zabiegów niesterylnymi instrumentami mogłoby stanowić realne zagrożenie dla zdrowia lub życia. Z tego powodu autoklaw w kosmetyce jest dziś standardem. Obowiązek jego posiadania w salonie kosmetycznym nakłada na właścicieli Sanepid.

  Wykorzystywanie w codziennej pracy autoklawu to nie tylko spełnienie nałożonego przez prawo wymogu. Autoklaw w gabinecie kosmetycznym umożliwia utrzymanie narzędzi w idealnej czystości oraz świadczy o profesjonalizmie gabinetu i najwyższej jakości świadczonych w nim usług.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i wybierz swój własny sterylizator do gabinetu kosmetycznego.

  Autoklaw do gabinetu kosmetycznego – co to jest?

  Autoklaw jest urządzeniem służącym do sterylizacji narzędzi: chirurgicznych, kosmetycznych, stomatologicznych oraz stosowanych w studiach tatuażu, salonach piercingu i gabinetach medycyny estetycznej. Autoklaw umożliwia niszczenie wszelkich form drobnoustrojów (w tym form przetrwalnikowych). Dzięki zastosowaniu urządzenia, sterylne narzędzie jest całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu.


  Autoklaw do salonu kosmetycznego – jak działa?

  Dzięki rozwojowi technologii sprzęt wciąż zyskuje nowe funkcjonalności, a do tego jest stosunkowo tani i coraz bardziej kompaktowy.

  Autoklaw jest zamkniętym hermetycznie urządzeniem, które jest wewnątrz ogrzewane. We wnętrzu komory sterylizacyjnej utrzymywana jest wysoka temperatura i ciśnienie. Powstała wskutek tego kondensacja pary wodnej, prowadzi do uwolnienia się energii, która całkowicie niszczy drobnoustroje. Autoklawizacja eliminuje m.in. wirusy, bakterie oraz ich formy przetrwalnikowe. Parowo-ciśnieniowy autoklaw kosmetyczny jest obecnie najskuteczniejszą metodą sterylizacji narzędzi w salonach.

  Mały autoklaw kosmetyczny – trzy klasy urządzeń

  Według normy EN 13060 wyróżnia się trzy podstawowe typy autoklawów.

  Spotykamy:

  1. Autoklawy klasy B – pozwalają na przeprowadzenie skutecznej sterylizacji wyrobów medycznych zapakowanych i niezapakowanych. Wykorzystują metodę próżni frakcyjnej, która redukuje ilość powietrza wewnątrz komory sterylizacyjnej. Skażone powietrze jest usuwane z komory. Warto zaznaczyć, że nawet mały autoklaw kosmetyczny tej klasy umożliwia sterylizację wyrobów masywnych, porowatych i narzędzi wąskokanałowych.
  2. Autoklawy klasy S – są dobrą opcją dla placówek, w których nie używa się złożonych narzędzi wgłębionych. Urządzenie pozwala sterylizować narzędzia porowate, przegubowe, uchwyty do igieł, nożyce itp. Autoklaw typu S działa na zasadzie frakcjonowanego przepływu lub prostego przepływu z podciśnieniem wstępnym. Powietrze jest usuwane z komory sterylizacyjnej, ale nie tak skutecznie, jak w autoklawach klasy B.
  3. Autoklawy klasy N – ta klasa sprzętu przeznaczona jest to wyjaławiania tylko prostych materiałów. Autoklawy te nie spełniają swojej funkcji w przypadku narzędzi wgłębionych lub porowatych.

  Jaki autoklaw do gabinetu kosmetycznego?

  Wszystko zależy od wielkości salonu. Kosmetyka to branża, w której dominują raczej niewielkie gabinety. W związku z tym najczęstszym wyborem będzie autoklaw z komorą sterylizacyjną o pojemności 8 litrów.

  Istotne jest to, żeby tacka lub koszyk zmieściły jednocześnie kilka pakietów narzędzi. Co ważne, narzędzia pracujące (m.in. cążki, nożyczki) muszą być sterylizowane w pozycji otwartej. W przeciwnym razie sterylizacja będzie mało skuteczna. Pakiety nie powinny być upchnięte na siłę. Aby cała powierzchnia narzędzi została wysterylizowana, muszą one swobodnie spoczywać na tacce.

  Warto wziąć to pod uwagę, dobierając rozmiar urządzenia. Inaczej trzeba będzie poddawać narzędzia dekontaminacji częściej, niż byśmy tego chcieli.

  Autoklawy o pojemności 8 i 12 litrów to urządzenia, które można kupić naprawdę tanio.

  Z uwagi na cechy szczególne tego typu urządzeń, autoklaw w salonie kosmetycznym powinien należeć do klasy B. Te urządzenia spełniają wszelkie standardy sanitarne i zapewniają najwyższą jakość sterylizacji narzędzi.

  Autoklawy – wymogi Sanepidu

  Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 5 grudnia 2008 roku mówi o tym, że by zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, należy używać sterylnych i bezpiecznych narzędzi, które mogą powodować przerwanie ciągłości skóry.

  Jeżeli nie masz pewności, czy autoklaw jest wymagany w salonie kosmetycznym, odpowiedź brzmi "tak". Sanepid w związku z ryzykiem lub koniecznością przerwania ciągłości skóry w trakcie zabiegów w salonach kosmetycznych, studiach tatuażu, gabinetach stomatologicznych i medycyny estetycznej, nakłada na te placówki obowiązek posiadania autoklawu.

  Historia procesów sterylizacji musi być dokumentowana (ułatwia to autoklaw z drukarką) i archiwizowana, a obecność urządzenia w salonie jest regularnie sprawdzana przez Sanepid.

  Przepisy mówią o tym, że informacje o dacie sterylizacji, zastosowanym programie, wysokości temperatury i wartości ciśnienia muszą być przechowywane przez 10 lat. Jeśli chodzi paski testowe z każdego pakietu, okres ten został skrócony do lat pięciu.

  Autoklawy kosmetyczne – na co zwrócić uwagę?

  Wiedząc, do czego służy autoklaw, warto poznać parametry, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu danego modelu.

  Czynniki, którymi należy kierować się przy wyborze autoklawu, to:

  • klasa urządzenia – autoklaw do gabinetu kosmetycznego powinien należeć do klasy B;
  • ciśnienie robocze – odpowiednio wysokie ciśnienie skutecznie likwiduje drobnoustroje;
  • czas trwania procesu – im krótszy, tym lepiej – czas to pieniądz;
  • certyfikacja – autoklaw do salonu kosmetycznego powinien mieć europejski certyfikat wyrobu medycznego;
  • obecność drukarki – ułatwia archiwizację informacji o sterylizacji;
  • głośność pracy – hałas mógłby powodować dyskomfort i pozostawiać złe wrażenie o gabinecie;
  • wymiary – pojemność jest niezwykle ważna, ale liczy się też zewnętrzny wymiar urządzenia;
  • łatwość obsługi – intuicyjny panel to wielki atut;
  • wygląd – atrakcyjny design jest coraz częściej branym pod uwagę kryterium;
  • cena.

  Autoklaw – cena

  Jeśli chodzi o autoklawy kosmetyczne, ceny poszczególnych urządzeń zależą od wielkości i pojemności sterylizatora oraz od wbudowanych funkcji dodatkowych (np. drukarka). Co do pojemności, im jest ona większa, tym wyższy koszt urządzenia. W salonach kosmetycznych popularnym rozwiązaniem jest autoklaw kosmetyczny mały (mogący służyć także jako autoklaw domowy), którego cena zwykle mieści się w przedziale od 4,5 do 5 tys. złotych. Są to urządzenia o pojemności 8 litrów, które mają doskonałe opinie użytkowników.

  Autoklaw kosmetyczny – dlaczego warto?

  Specjalistyczny autoklaw mały bądź średni jest obowiązkowym wyposażeniem gabinetów kosmetycznych, stomatologicznych, podologicznych i salonów fryzjerskich. Używają go też studia tatuażu. Jeśli zastanawiasz się, jaki sterylizator do narzędzi kosmetycznych wybrać, odpowiedź znajdziesz, kontaktując się z naszym zespołem. Dysponujemy doświadczeniem i wiedzą, która pozwoli nam dobrać produkt, który w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Znajdziesz tu profesjonalne i tanie autoklawy dostosowane do profilu każdej działalności.

  Autoklawy STOMATOLOGICZNE

  Stomatologia to dziedzina, w której higiena i czystość mają szczególne znaczenie. Autoklaw medyczny jest niezbędny do sterylizacji narzędzi i końcówek. Autoklaw stomatologiczny ciśnieniowy sprawia, że sterylizacja jest dokładna, a czas procesu jest skrócony do minimum.

  Jeśli potrzebujesz profesjonalnego urządzenia do swojego gabinetu i zastanawiasz się, jaki autoklaw do gabinetu stomatologicznego zaspokoi Twoje potrzeby, zapoznaj się z naszą ofertą. Poniżej znajdziesz więcej informacji i opis zalet autoklawów dla medycyny. Nie wahaj się pytać, nasi specjaliści udzielą Ci fachowych odpowiedzi.


  Medyczny autoklaw – co to jest?

  Autoklawy stomatologiczne to urządzenia służące do sterylizacji narzędzi. Przedmioty należy umieścić w komorze sterylizacyjnej, która w zależności od modelu ma od kilku do ponad dwudziestu litrów. Autoklawy medyczne to urządzenia należące do klasy B.

  Jak działa autoklaw dentystyczny?

  Zasada działania jest bardzo prosta. Autoklaw do sterylizacji narzędzi to urządzenie, które po zamknięciu, wytwarza wewnątrz próżnię. Sterylizacja w autoklawie ciśnieniowym odbywa się z wykorzystaniem dwóch czynników. Wysoka temperatura oraz ciśnienie prowadzą do kondensacji pary wodnej, która niszczy wszelkie wirusy, bakterie oraz ich przetrwalniki. Działanie opiera się zatem na wykorzystaniu podgrzanej pary.

  Autoklaw do sterylizacji – cena

  Autoklawy stomatologiczne to urządzenia, których ceny zaczynają się od około 5 tys. złotych. To niewiele w porównaniu z korzyściami, jakie te urządzenia zapewniają.

  Sterylizator stomatologiczny – zalety

  Wiedząc, do czego służy autoklaw medyczny, można by pomyśleć, że to niezwykle skomplikowane i kosztowne urządzenie. Prawda wygląda jednak inaczej. Oto zalety autoklawów dentystycznych:

  • rozmiar;
  • cicha praca;
  • szybkość procesu;
  • łatwość obsługi;
  • automatyczne raportowanie;
  • unikalny design;
  • niskie koszty użytkowania.

  Autoklawy stomatologiczne – sklep

  W naszej hurtowni znajdziesz autoklawy stomatologiczne o różnych rozmiarach. Możesz wybrać spośród modeli o pojemnościach 12, 18, 22 i 23 litry. Modele z drukarką ułatwiają archiwizację historii procesów dekontaminacji.

  Wybierz Hipermarket Kosmetyczny i przekonaj się, czym jest jakość, fachowa wiedza i profesjonalizm.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 24 z 35 elementów